• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
راهنمای استفاده از سیستم نرم‌افزاری نویسا، نحوه ثبت و انتشار مقالات در سایت

راهنمای استفاده از سیستم نرم‌افزاری نویسا، نحوه ثبت و انتشار مقالات در سایت

اولین قدم برای تولید محتوا در سایت

مدیران سایت برای شروع کار، ابتدا باید نویسندگان خود را در سیستم نویسا تعریف کنند. برای این کار به منوی مدیریت کاربران رفته و زیر منوی نویسندگان را انتخاب کنید. در این بخش هر تعداد نویسنده‌ای که نیاز دارید به سیستم اضافه کنید. هم‌چنین امکان ویرایش اطلاعات نویسندگان و یا غیرفعال کردن آنها نیز وجود دارد.

در گام بعدی، مدیر اصلی سایت باید دسته‌های خبری را در سایت اضافه کند. دسته‌بندی‌هایی مانند: اخبار فرهنگی، سیاسی، ورزشی و یا ... برای این کار به منوی مدیریت وی‌سایت رفته و زیر منوی دسته‌بندی‌های خبری را کلیک کنید. هر تعداد دسته‌ای که نیاز دارید را از این طریق ایجاد و ویرایش کنید.

پارامتر لینک، یک مسیر برای مشاهده دسته‌بندی موردنظر است، بهتر است به جای خط فاصله (Space) از خط تیره (-) استفاده شود. توجه داشته باشید که این لینک‌ها نباید تکراری باشند. اکنون نویسندگان می‌توانند به سادگی وارد پنل مدیریتی خود شوند و هر تعداد مقاله‌ای که نیاز است را در سایت بارگذاری کنند.

نحوه انتشار مقاله در سایت

مدیر سایت می‌تواند هر مقاله‌ای که توسط نویسنده ثبت می‌شود را کنترل کند و پس از بازبینی نهایی آن را در سایت، در تاریخ دلخواه منتشر کند. برای این کار منوی مدیریت وب‌سایت را انتخاب و زیر منوی لیست مقالات را کلیک کنید.

زیر منوی دیکشنری نوعی غلط‌گیر خودکار است. واژه غلط را به سیستم می‌دهید و صحیح آن را نیز می‌نویسید، و سیستم با جستجو در مقاله شما، آن را اصلاح می‌کند، یک بخش کاربردی و مفید است که می‌تواند فرآیند نگارشی نویسندگان شما را کنترل و اصلاح کند.

نحوه ثبت مقاله توسط نویسنده

با نام کاربری ایجاد شده وارد پنل نویسنده شوید. منوی مدیریت مقالات را انتخاب و زیر منوی افزودن مقاله را کلیک کنید. در فرم باز شده، شما می‌توانید مقاله خود را به راحتی درج کنید. از زدن Enterهای اضافی خودداری کنید مخصوصا در تیترها و قسمت‌های پایانی پاراگراف. سیستم به صورت خودکار ترازبندی‌ها را انجام می‌دهد. برای تقسیم‌بندی تیترهای مقاله می‌توانید از سایت ویکیپدیا ایده بگیرید.

نحوه ویرایش پروفایل برای نویسندگان

از منوی پروفایل گزینه ویرایش مشخصات فردی را انتخاب کنید و مشخصات فردی، تصویر پرسنلی و رمز عبور خود را بازبینی و تغییر دهید. سعی کنید حجم تصویر پرسنلی‌تان کمتر از 100 کیلوبایت باشد. هم‌چنین در انتخاب رمز ورود حداکثر دقت را داشته باشید و یک رمز پیچیده و سخت انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که تکمیل مشخصات نام و نام خانوادگی الزامی می‌باشد و سایر فیلدها اختیاری است. سعی کنید اطلاعات را به درستی وارد کنید، زیرا تمامی مقالاتی که ثبت می‌کنید با نام شما برای کاربران به نمایش گذاشته می‌شود.

ویژگی‌های عنوان و شرح کوتاه مقاله

عنوان باید خاص و حاوی متغیرهای اصلی باشد، عدم استفاده از فرمول و علائم اختصاری یک امر ضروریست. هم‌چنین عنوان باید کوتاه و در حدود 7 الی 18 کلمه باشد. خبر کوتاه، به نوعی چکیده مقاله می‌باشد که باید در یک جمله مختصر حداکثر در سه خط نوشته شود، این متن نوعی ویترین در لیست مقالات می‌باشد که باعث می‌شود خواننده جذب شود.

ویژگی‌های مقاله

در بخش خبر از ویرایشگر tinymce استفاده شده است، برای نوشتن تیتر از heading3 استفاده و از Bold کردن تیترها خودداری کنید. متون باید ساده، روان و قابل فهم برای عموم خوانندگان باشد. نیازی به justify کردن متن‌ها نیست، سیستم به صورت پیش‌فرض این کار را انجام می‌دهد. گاهی اوقات بر اساس نوع تقسیم‌بندی مقاله از heading4 نیز می‌توانید استفاده کنید.

برای ارجاع دادن خوانندگان به سایر مقالات جهت مطالعه بیشتر از "لینک‌دهی داخلی و بیشتر بخوانید‌" نیز می‌توانید استفاده کنید. گاهی لازم است برای درک بهتر خواننده از تصاویر و اشکال استفاده کنید.

برای درج تصاویر، ابتدا از طریق زیرمنوی مدیریت فایل، تصاویر موردنظر خود را آپلود کنید، سپس در ویرایشگر منوی insert image را کلیک کنید و لینک تصویر آپلود شده را در قسمت source درج کنید، دقت کنید که حتما گزینه image description را که یک توضیح مختصر در مورد تصویر است را تکمیل کنید.

توجه داشته باشید که حجم تصاویر را به حداقل برسانید تا سایت سریع‌تر بازگذاری شود، تصاویر را وسط‌چین کنید و دقت داشته باشید که در حالت موبایلی نیز تصویر به وضوح دیده شود.

کلمات کلیدی و گروه‌های خبری

فیلد کلمات کلیدی بسیار مهم و در جستجو مقالات بسیار پرکاربرد هستند، با دکمه Enter هر واژه کلیدی جداسازی می‌شود و نیازی به نوشتن علامت‌های ویرگول و یا خط تیره نیست. کلمات کلیدی مشابه هشتگ در شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کنند.

هر مقاله ممکن است در یک یا چند گروه خبری دسته‌بندی شوند، لطفا گروه‌های خبری خود را انتخاب کنید، در صورت موجود نبودن گروه مورد نظر به سردبیر اطلاع دهید تا گروه موردنظر شما را در لیست اضافه کند.

مراجع

مراجعی که در خبر خود از آن استفاده کرده‌اید را ثبت کنید. از وبلاگ‌ها، اشخاص نامخشص و مجلات بی‌اعتبار در مراجع استفاده نکنید، با دکمه enter هر مرجع را جداسازی کنید، سیستم به صورت اتوماتیک شماره‌گذاری می‌کند. سعی کنید چندین مرجع به مقاله خود بدهید تا اعتبار مقاله بالاتر برود.

تصویر خبر

تصویر کاملا مرتبط با مقاله باشد، حجم تصویر کمتر از 200 کیلوبایت باشد. پس از ثبت خبر، به سردبیر اطلاع دهید تا پس از تائید نهایی مقاله شما در سایت به نمایش گذاشته شود، نام و مشخصات شما در سایت قرار خواهد گرفت و کاربران می‌توانند سایر مقالات شما را نیز مطالعه کنند، هر مقاله آمار بازدید خاص خود را دارد که می‌توانید میزان بازدید مقاله خود را مشاهده کنید.

نحوه خرید و سفارش محصول نویسا

برای ثبت سفارش و مشاهده تعرفه‌های محصول نویسا، به لینک: https://tikateam.com/p/طراحی-سایت-خبری مراجعه کنید.

مراجع

  • https://tikateam.com/p/طراحی-سایت-خبری