• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
فواید داشتن یک وب‌سایت چیست؟

فواید داشتن یک وب‌سایت چیست؟

وب‌سایت چیست؟

یک وب‌سایت درست همانند مغازه یا فروشگاهی است که مکان مشخصی ندارد و لذا محدوده بازدیدکنندگان و یا خریداران محصولات آن می‌تواند بسیار گسترده‌تر از یک فروشگاه معمولی باشد چراکه تمام افراد آنلاین موجود در جهان می‌توانند در صورت نیاز از وب‌سایت شما بازدید کنند و همین امر می‌تواند باعث رونق چشمگیری برای کسب و کارهای مختلف شود.

یک وب‌سایت از تعدادی صفحه اینترنتی تشکیل شده که در آن‌ها اطلاعات مختلفی در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد و محصولات و خدمات مختلفی به آن‌ها معرفی می‌شود. برخی وب‌سایت‌ها برای افزایش بازدید مطالب خود از تصاویر و فیلم‌ها نیز در کنار مطالب استفاده می‌کنند که چندان بی‌فایده نیست.

داشتن یک وب‌سایت چه مزیت‌هایی دارد؟

اولین و مهم‌ترین فایده داشتن وب‌سایت این است که همواره آماده اطلاع‌رسانی به مخاطبین می‌باشد. اگر شما مغازه‌ای داشته باشید باید آن را در برخی از ساعات روز ببندید اما یک وب‌سایت اینگونه نیست و می‌تواند همیشه باز باشد و به مخاطبین خدمات‌رسانی کند.

دومین فایده یک وب‌سایت این است که می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های کسب و کارها را پایین بیاورد چراکه شما به راحتی می‌توانید از طریق آن‌ها با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این یک وب‌سایت مانند یک مغازه معمولی نیازی به پرداخت هزینه‌های مالیات، آب، برق و گاز ندارد و از این جهت نیز همه چیز به نفع‌تان خواهد بود.

هزینه راه‌اندازی یک وب‌سایت هم بسیار بسیار کمتر از راه‌اندازی یک کسب و کار واقعی است. زیرا برای یک وب‌سایت نه به مکان خاصی نیاز دارید و نه هزینه‌های جانبی را پرداخت خواهید کرد.

در کنار صرفه‌جویی در هزینه‌ها راه‌اندازی یک وب‌سایت در زمان شما نیز صرفه‌جویی خواهد کرد. چراکه به راحتی و به طور مستقیم با مخاطبین‌تان ارتباط برقرار خواهید کرد و نیازی نیست با آن‌ها تماس تلفنی بگیرید.

علاوه بر این، داشتن یک وب‌سایت به منزله برخورداری از تبلیغات رایگان است زیرا با اینکه ممکن است شما آفلاین باشید اما موتورهای جستجو 24 ساعته به کار تبلیغات وب‌سایت شما خواهند پرداخت و در قبال آن وجهی را دریافت نخواهند کرد.

در واقع تبلیغ محصولات‌تان در وب‌سایتی که راه اندازی کرده‌اید رایگان است در حالی که اگر می‌خواستید همین کار را در دنیای واقعی انجام دهید باید هزینه زیادی را صرف انجام تبلیغ بر روی بیلبوردها، چاپ بروشورها و کارت می‌کردید.

در کنار این فواید شما می‌توانید خدمات پس از فروش بهتری را از طریق وب‌سایت خود به مشتریان ارائه دهید و در صورت وجود مشکل یا سوال به سرعت پاسخگوی‌شان باشید.

از طرف دیگر داشتن یک وب‌سایت برای بسیاری از مشتریان مهم است و باعث می‌شود که آن‌ها به شما اعتماد کنند. در واقع  آن‌ها ممکن است پس از بازدید از وب‌سایت شما از یک بازدیدکننده معمولی به یک مشتری واقعی تبدیل شوند.

شما می‌توانید توانایی‌ها و خدمات خود را به بهترین وجه ممکن در وب‌سایت‌تان نشان دهید و همین امر می‌تواند باعث جذب بازدیدکنندگان به سمت محصولات و خدمات شما شود.

مزایای فوق نشان می‌دهد که برای باقی ماندن و رشد در دنیای دائما در حال تحول امروزی باید خلاقیت داشته باشید و مطابق روز پیش بروید و اولین چیزی که باید مد نظر قرار دهید راه اندازی یک وب‌سایت است چرا که در دنیای آنلاین امروزی، مردم بیشتر به کسب و کارهایی اعتماد می‌کنند که در محیط اینترنت حضور پر رنگی داشته باشند.

مراجع

  • https://www.karnaweb.net/Articles/56/350/فواید-داشتن-وب-سایت/
  • http://parsinweb.com/why-we-should-have-a-website
  • https://www.sitesazi.com/support/learn/dashtan-web-site.html
  • https://arcompgroup.com/articles/22-what-are-the-benefits-of-having-a-website.html