• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
ربات‌ها مشاور املاک می‌شوند!

ربات‌ها مشاور املاک می‌شوند!

استفاده از ربات‌های هوشمند برای تسهیل در امور دفاتر املاک

به نقل از دیجیتال ترندز، به تازگی در ایالت کالیفرنیا در جریان بازدید از منازل عرضه شده برای اجاره، ربات‌ها بازدیدکنندگان را همراهی می‌کنند که می‌توانند توضیحات مفصلی را در مورد شرایط هر خانه به خریداران احتمالی ارائه کنند.

استفاده از ربات‌های هوشمند برای تسهیل در امور دفاتر املاک

این ربات‌ها که Zenny نام دارند، به طور بی‌سیم به سرورهای یک شرکت نوپا به نام zenplace متصل هستند و از این طریق مدیریت می‌شوند. ربات‌های Zenny در زمان حضور مشتریان در منازل عرضه شده برای اجاره و فروش در انتظار آن‌ها هستند و آن‌ها را در بخش‌های مختلف همراهی کرده و در مورد ویژگی‌های هر خانه صحبت می‌کنند.

این ربات‌ها که ۹۰ سانتیمتر قد دارند، مجهز به یک آی پد نیز هستند و مشتری از این طریق به صورت تصویری با یکی از مشاوران املاک محلی منطقه در ارتباط است. شرکت Zenplace صدها ربات را برای استفاده در منطقه بی آریای کالیفرنیا طراحی کرده و از آن‌ها به همین منظور استفاده می‌کند.

ربات مشاور املاک

مزیت ربات‌های مشاور املاک

مزیت مهم استفاده از این روش کاهش دشواری‌های مربوط به هماهنگی با کارمندان مشاوران املاک و برنامه‌ریزی برای بازدید از منازل است. البته استفاده از این روش در درازمدت به بیکاری تعداد زیادی از افراد فعال در این حوزه نیز منجر می‌شود.

رائول مواوالا مدیرعامل شرکت Zenplace می‌گوید با استفاده از این روش اجاره کردن منزل به کاری ساده و مشابه تاکسی گرفتن با اوبر مبدل خواهد شد. با پیشرفت هوش مصنوعی این ربات‌ها، آن‌ها در آینده با درک سریع نیازهای مراجعان می‌توانند منازلی مناسب را برای اجاره پیشنهاد دهند و از اتلاف وقت مردم جلوگیری کنند.

مراجع

  • https://www.mercurynews.com/2017/12/23/three-bedroom-two-bath-and-robot-meet-the-real-estate-bots-showing-bay-area-homes/
  • http://mehrnews.com/news/4192866