• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
تولید محتوا چیست و چه مزایایی برای وب‌سایت دارد؟

تولید محتوا چیست و چه مزایایی برای وب‌سایت دارد؟

تولید محتوا

تولید محتوا عبارت است از گردآوری اطلاعات مختلف به صورت متن، تصاویر و ویدئوها، فایل‌های پی.دی.اف و غیره و پست کردن آن‌ها به یک صورت ساختاریافته و با مفهوم در صفحه یا سایت خود. در حقیقت محتوا به اطلاعاتی گفته می‌شود که ساختار مشخصی داشته باشند و برای مخاطب قابل درک باشند.

محتوای مجازی، محتوایی است که از بخش‌های اطلاعاتی مجزایی تشکیل شده که توسط نویسندگان گردآوری گردیده و یا توسط مترجمین ترجمه شده و هم‌اکنون ساختار خاصی دارد و در عین حال کارهای ویرایشی لازم اعم از افزودن عکس، فیلم‌های ویدئویی و رعایت علائم نگارشی خاص بر روی آن انجام شده و هم‌اکنون آماده است تا با قرار گرفتن در یک سایت خاص، توجه مخاطب نهایی را به سمت خود جلب نماید.

نکات مهم در تولید محتوا که باید آن‌ها را رعایت کرد

از جمله مواردی که در هنگام نوشتن محتوا باید بدان توجه نمود، انتخاب یک تیتر یا عنوان گیرا و جذاب برای متن است چراکه اولین چیزی که مخاطب را به سوی مطلب شما جذب می‌کند همین عنوان است و اگر بتوانید سوالاتی را در ذهن او به وجود آورید قطعا می‌توانید او را وادار کنید که مطلب شما را مطالعه نماید.

نکته مهم دیگری که به عنوان صاحب وب‌سایت باید مد نظر قرار دهید این است که باید محتوای سایر وب‌سایتهای رقیب را بررسی نموده و در این راستا سعی کنید محتوایی را تولید کنید که از همه لحاظ از محتوای رقیبان‌تان بالاتر و بهتر باشند.

نکته دیگر این است که همواره نیاز کاربران را در هنگام تولید محتوا مد نظر قرار دهید و محتوای خود را بر حسب چیزها و یا اخبار روز گردآوری کنید نه اطلاعات و اخبار تاریخ گذشته و منسوخ. علاوه بر این محتوای شما باید به گونه‌ای تهیه شده باشد که موضوع اصلی، کانون توجهات را اشغال کند نه اینکه به موضوعی حاشیه‌ای و پیش پا افتاده تبدیل شود.

سعی کنید در محتوای خود به موضوعات جدیدی بپردازید که در وب‌سایتهای دیگر وجود ندارد و دست از تولید محتوای مشابه بردارید. منحصر به فرد بودن محتوایتان، همواره به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبین بیشتری داشته باشید.

همواره تمام نکات نگارشی را در محتوایی که تولید نموده‌اید رعایت کنید و سعی کنید مطالبی که می‌نویسید، کمتر از 2 یا 3 هزار کلمه نباشد. علاوه بر این، تگ و افزودن لینک به مطلب‌تان را هم فراموش نکنید.

تولید محتوا چه مزایایی دارد ؟

اگر کار تولید محتوا به درستی و با نهایت مهارت انجام گردد و تمام موارد مربوط به سئو در آن رعایت گردند می‌تواند سبب ارتقا جایگاه وبسایت در نتایج جستجوی گوگل شده و مخاطبین بیشتری را روانه وب‌سایت نماید.

و اما از مزایای تولید محتوا برای یک وب‌سایت می‌توان به این امر اشاره نمود که محتوا می‌تواند راهی موثر برای برقراری ارتباط با مخاطب نهایی‌تان باشد. علاوه براین، اگر محتوای منحصر به فردی داشته باشید، سایت شما به عنوان یک سایت با ارزش، در ذهن مخاطب حک خواهد شد و اعتبار سایت‌تان افزایش خواهد یافت.

هم‌چنین رتبه شما در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود و می‌توانید مخاطبین وفاداری برای خودتان دست و پا کنید. در هنگام تولید محتوا توجه داشته باشید که محتوای تولیدی باید دارای زبان ساده‌ای باشد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند نه اینکه در فهم آن دچار مشکل شود.

علاوه بر این دارای مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه‌گیری باشد نه اینکه به طور ناگهانی پایان یابد. سعی کنید محتوایی را تولید کنید که بر احساسات مخاطب تاثیر بگذارد و او را درگیر نماید.

استفاده از یک محتوای مناسب می‌تواند به وبسایت‌هایی که کالاهای خاصی را به فروش می‌رسانند یا آن‌ها را تبلیغ می‌کنند کمک کند تا در ذهن مخاطب نهایی جا بی‌افتند و میزان فروش‌شان بیشتر شود. بنابراین با توجه به مزایای ذکر شده هر وب‌سایتی باید تلاش کند تا بتواند محتوای منحصر به فرد و یونیکی را تهیه نماید تا بتواند  با استفاده از آن از مزایای ذکر شده در بالا بهره‌مند گردد

مراجع

  • https://seokar.com/news/generate-content
  • https://www.mehrnews.com/news/4636864/تولید-محتوا-چیست-و-چه-مزایایی-برای-سایت-دارد
  • https://motamem.org/هدف-تولید-محتوا-چیست/
  • https://e-sepanta.com/تعریف-تولید-محتوا/
  • https://www.sitesazan.net/مزایای-تولید-محتوای-طولانی-و-بلند/
  • http://cstland.com/مزایای-شگفت-انگیز-تولید-محتوای-طولانی/
  • https://faramohtava.com/content-creation-round