• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
روش‌های افزایش بازدید کنندگان سایت، چگونه سایت خود را پر بازدید کنیم؟

روش‌های افزایش بازدید کنندگان سایت، چگونه سایت خود را پر بازدید کنیم؟

چرا تعداد بازدیدکنندگان سایت بسیار با اهمیت است؟

امروزه داشتن بازدیدکننده یا همان ترافیک برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی یک امر حیاتی به حساب می‌آید. چراکه اگر وب‌سایت کسب و کارتان از هر جهت عالی باشد اما ترافیک مطلوبی نداشته باشد نمی‌توانید فروش چندانی داشته باشید و لذا در درازمدت ورشکست خواهید شد.

لذا امروزه بسیاری از کسب و کارها سعی می‌کنند که از طرق مختلف ترافیک سایت خود را افزایش دهند. راه‌های بی‌شماری برای انجام این کار وجود دارد که در اینجا قصد داریم به ذکر برخی از آن‌ها بپردازیم.

آشنایی با روش‌های افزایش بازدید سایت

یکی از روش‌های افزایش بازدید سایت، پست و ارسال متن‌های طولانی‌تر از هزار کلمه است که به آن‌ها در اصطلاح آسمان خراش نیز گفته می‌شود. این نوع محتواها معمولا تمام جوانب یک موضوع را پوشش می‌دهند و اطلاعات مفیدی را در مورد یک موضوع خاص چه یک پدیده جدید باشد و یا یک راه حل درمانی، در اختیار مخاطب قرار می‌دهند.

بنابراین گوگل این گونه محتواها را بسیار دوست دارد و رتبه بالایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. علاوه بر این معمولا سایر وب‌سایت‌ها محتوای خود را به مطالب طولانی و کامل‌تر لینک می‌کنند و در این نوع مطالب بیشتر از کلمات کلیدی استفاده می‌شود.

همه این‌ها باعث می‌شوند که مطلب شما رتبه بالاتری داشته باشد. یکی دیگر از تاکتیک‌های افزایش بازدید وب‌سایت، ویرایش و به‌روزرسانی محتوای قدیمی‌تان است. بنابراین یکی دیگر از کارهایی که دارندگان وب‌سایت‌ها باید بر روی آن تمرکز کنند ویرایش محتوای قدیمی‌شان است.

به عنوان مثال آن‌ها باید طول محتوای خود را افزایش دهند و اگر مطلب جدیدی در مورد موضوع مورد نظر نوشته شده آن را به مطلب خود اضافه نمایند. یا اینکه از کلمات کلیدی بیشتر و قدرتمندتری در محتوای قدیمی‌شان استفاده کنند، عکس‌ها و گهگاه ویدئوهای مرتبط را در داخل مطلب بگنجانند و سعی کنند بازدیدکنندگان را وادار نمایند که در مورد مطلب‌شان نظر بدهند.

علاوه بر این دارندگان وب‌سایت می‌توانند محتوای قدیمی خود را مجددا منتشر نمایند. یکی دیگر از راه‌های افزایش بازدید وب‌سایت استفاده از اینفلوئینسرها است. در این راستا، دارندگان وب‌سایت باید به دنبال اینفلوئنسرهایی باشند که در زمینه مرتبط با کسب و کار آن‌ها مشغول فعالیت هستند.

لذا می‌توانند از آن‌ها بخواهند که با مخاطبین خود ارتباط برقرار گرفته و کسب و کار مالک وب‌سایت را تبلیغ کنند. راه بعدی افزایش بازدید وب‌سایت بهبود CTR یا همان افزایش نرخ کلیک است. با انجام این کار بدون اینکه هزینه‌ای صرف کرده باشید، می‌توانید به راحتی بازدید خود را افزایش دهید.

روش دیگر افزایش بازدید وب‌سایت نوشتن و یا انتشار کتاب‌های الکترونیکی در زمینه تخصصی‌تان است. علاوه بر این، تولید و انتشار ویدئو و انتشار آن‌ها از طریق سایت‌هایی مانند آپارات نیز در افزایش بازدیدتان مثمر ثمر خواهد بود.

برگزاری رویدادهای رایگان مانند انواع وبینارها، انتشار انواع فایل‌های صوتی آموزشی، تبادل لینک با سایر وب‌سایت‌ها، استفاده از خبرنامه‌ ایمیل و بهینه‌سازی سئوی سایت نیز در افزایش بازدید سایت‌تان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

در کنار این موارد باید به خاطر داشته باشید که طرح وب‌سایت شما و میزان تعاملی بودن آن نیز حائز اهمیت است. نحوه برقراری ارتباط با بازدیدکنندگان و ارائه پاسخ‌های روشنی به آن‌ها نیز باعث می‌شود که آن‌ها وب‌سایت شما را به دوستان خود معرفی کنند.

علاوه بر این با داشتن شبکه‌های اجتماعی دیگری نظیر اینستاگرام و فیسبوک نیز می‌توانید وب‌سایت و یا محتوای خود را در آن‌ها تبلیغ کرده و مخاطبین این شبکه‌ها را به سمت وب‌سایت‌تان هدایت نمایید. بنا بر آنچه که گفته شد شما می‌توانید تنها با استفاده از چند روش ساده و کاربردی و بدون صرف هزینه سرسام آور، بازدیدکنندگان بیشتری را روانه سایت خود کنید و به کسب و کار خودتان رونق ببخشید.

مراجع

  • https://graywebmaster.com/blog/increase-website-traffic/
  • http://hamyareweb.co/10-ways-to-increase-site-visit/
  • https://www.beytoote.com/computer/tarfand-i/increase-website1-visitors.html