• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
نکات مهم و اصول طراحی یک وب‌سایت خوب چیست؟

نکات مهم و اصول طراحی یک وب‌سایت خوب چیست؟

نکات مهم در طراحی سایت

امروزه داشتن یک وب‌سایت خوب می‌تواند برگ برنده‌ای برای کسب و کارهای نوپا و حتی شناخته شده باشد چرا که کاربران و مشتریان امروزی بیشتر به کسب و کارهایی اطمینان می‌کنند که در محیط اینترنت شناخته شده‌تر باشند. بر این اساس می‌خواهیم در این مبحث به اصول و نکات مهم در طراحی یک وب‌سایت خوب بپردازیم.

طراحی سایت کاربر پسند

اولین نکته اساسی که در هنگام طراحی وب‌سایت‌تان باید به آن توجه داشته باشید این است که یک وب‌سایت خوب باید محیط تعاملی مناسبی را برای کاربر به وجود آورد و به اصطلاح کاربر پسند باشد. به عنوان مثال می‌توانید از متن‌های جالب و یا تصاویر بصری جذاب برای تعاملی‌تر شدن وب‌سایت‌تان استفاده نمایید.

نکته دوم رعایت و بهینه‌سازی سئوی سایت است که برای مطالعه نحوه بهینه‌سازی سئو می‌توانید به مقالات مربوطه که ما منتشر کرده‌ایم مراجعه نمایید.

همواره در نظر داشته باشید که سرعت وب‌سایت برای کاربرانی که وارد سایت‌تان می‌شوند از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع حتی خود شما هم اگر وارد یک وب‌سایت کُند شوید صبرتان سر می‌رود و به سرعت از آن خارج می‌شوید.

تولید محتوا و به‌روز رسانی دائمی

همواره سعی کنید پاسخگو باشید و به سوالات کاربران سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ دهید. علاوه بر این فعال هم باشید و اجازه ندهید مطالب و پست‌های وب‌سایت‌تان قدیمی‌ شوند. در واقع پست محتوای یونیک و جدید باعث می‌شود که سایت‌تان بیشتر به چشم بی‌آید.

همواره سعی کنید برای سایت خود لوگویی را انتخاب کنید که معرف شرکت و یا کسب و کارتان باشد. شعار و یا هدف برند خود را به طور خلاصه در بالای سایت درج کنید تا کاربران با کار شما بیشتر آشنا شوند.

ساخت فرم و صفحات ارتباط با ما

وب‌سایتی که به خوبی طراحی شده باشد قطعا دارای بخشی به عنوان تماس با ما و درباره ما است که از آن طریق، کاربران می‌توانند اطلاعات لازم را در مورد مالکین سایت به دست آورده و یا با آن‌ها تماس داشته باشند. ایجاد امکان چت آنلاین و معرفی سایر شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند به بهتر شدن طراحی وب‌سایت‌تان کمک نماید.

سعی کنید از یک قالب ساده و در عین حال منظم و مرتب استفاده کنید تا کاربران هنگام ورود به سایت گیج و سردرگم نشوند. حتما باکس جستجو را در صفحات وب‌سایت خود بگنجانید تا کاربران بتوانند آن چیزی را که به دنبالش هستند جستجو کنند.

استفاده از هاستینگ و سرورهای پرسرعت

قسمتی را به عنوان سایدبار در نظر بگیرید و در آن مهم‌ترین و جدیدترین مقالات‌تان را بگنجانید تا کاربران بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. از هاست‌های مناسب و پر سرعت استفاده کنید تا کار هم برای خودتان و هم برای بازدیدکنندگان راحت‌تر شود.

از سیستم هاستینگ امن و تایید شده‌ای استفاده کنید تا بعدها زحمتی که برای وب‌سایت می‌کشید به حدر نرود. حتما به کدنویسی سایت‌تان دقت کنید و سعی کنید از کدهای با کیفیت و مناسب استفاده نمایید. از فونت‌های مناسبی استفاده کنید که خواندن‌شان برای کاربران راحت‌تر باشد.

استفاده از لینک‌های مناسب

لینک‌های موجود در متن را به خوبی مشخص نمایید تا کاربران بتوانند بر روی آن‌ها کلیک نمایند. اگر مدرک خاصی دارید که نشان دهنده اعتبار شرکت‌تان است حتما آن را در وب‌سایت خود بگنجانید تا بتوانید اعتماد مشتریان‌تان را کسب نمایید.

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد تنها چند نکته از میان انبوهی از نکاتی هستند که برای طراحی یک وب‌سایت خوب باید آن‌ها را در نظر بگیرید. لذا با پرداختن به این نکات می‌توانید وب‌سایتی داشته باشید که برای‌تان سود آور خواهد بود.

مراجع

  • https://www.portal.ir/website-design-key-features
  • https://www.sitesazan.net/۵۰-ویژگی-مهم-در-طراحی-وب-سایت/
  • https://www.sitesazi.com/support/articles/358-نکات-کلیدی-و-مهم-در-طراحی-وب-سایت-که-کاربران-از-وب-سایت-انتظار-دارند.html