• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
نسخه فیس لیفت کراس اور اوپل گرندلند ۲۰۲۲ معرفی شد

نسخه فیس لیفت کراس اور اوپل گرندلند ۲۰۲۲ معرفی شد

اکتبر سال ۲۰۲۰ اوپل کراس‌اور ساب‌کامپکت کراس‌لند (Crossland) را اصلاح کرد و اکنون زمان آن رسیده است که برادر بزرگ‌ترش نیز هویت بصری تازه‌ای دریافت کند. به گزارش موتوروان، کراس‌اور اوپل گرندلند با برداشتن «X» از نامش، مانند دیگر مدل‌های اخیر روزلهایم، تغییرات زیادی در داخل و خارج دریافت کرده است.

اوپل گرندلند از طراحی جلوی Vizor اینکه در سوپرمینی کورسا و کراس‌اور موکا دیده می‌شود، به همراه فناوری چراغ‌های LED ماتریسی گرفته‌شده از مدل پرچم‌دار اینسیگنیا (Insignia) استفاده می‌کند. به ازای هر چراغ، ۸۴ دیود ساطع‌کننده نور وجود دارد و اوپل با افزودن سیستم دید در شب با دوربین مادون قرمز که قادر است افراد و حیوانات را تا ۱۰۰ متر در جلو تشخیص دهد، باعث بهبود دید راننده می‌شود.

تغییرات بیشتری در داخل کابین رخ داده؛ جایی که گرندلند دارای داشبورد بازطراحی‌شده برای تنظیمات صفحه‌نمایش دوگانه است. طرح نمایش ساید بای ساید مشابه آنچه در موکا و نسخه‌های گران‌قیمت این خودروساز مشاهده کرده‌ایم، وجود دارد و مشتریان می‌توانند صفحه‌نمایش لمسی ۱۰ اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاعاتی داشته باشند.

برخی از قسمت‌های اهرم تعویض دنده نیز متفاوت هستند و ما متوجه می‌شویم دریچه‌های هوا شکل جدیدی دارند. با نگاهی دقیق‌تر، اهرم تعویض دنده برای جعبه‌دنده اتوماتیک نسبت به قبل حجیم‌تر به نظر می‌‌رسد تا ظاهر مدرن‌تری به کابین بدهد. با توجه به اینکه اکنون فقط فیس‌لیفت ارائه شده است نه مدل نسل بعدی؛ تغییرات در داخل کابین به‌طور شگفت‌انگیزی در خور توجه به نظر می‌رسد.

مقاله‌های مرتبط:

  • اوپل گرندلند X پلاگین هیبرید معرفی شد
  • اوپل گرندلند X، معرفی شد

اوپل با معرفی دوربین ۳۶۰ درجه و کنترل کروز تطبیقی ​​با قابلیت توقف و حرکت (استارت-استاپ)، به شرط مجهز بودن این کراس‌اور به جعبه‌دنده اتوماتیک، فناوری بیشتری را برای گرندلند ۲۰۲۲ اضافه می‌کند. کراس‌اور به‌روزشده دارای سیستم حفظ فعال مسیر حرکت و دستیار پارک اتوماتیک برای هدایت وسایل نقلیه به داخل و خارج پارکینگ است.

درباره‌ی پیشرانه جزئیات زیادی داده نشده است؛ اما همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، نسخه‌ی ارائه‌شده خودروی پلاگین هیبریدی است. آخرین نسخه پیش از فیس‌لیفت پیشرانه بنزینی ۱٫۶ لیتری توربوشارژ را با دو موتور الکتریکی ترکیب می‌کرد و خروجی کل سیستم ۲۹۶ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن‌متر بود؛ درحالی‌که سیستم چهار چرخ محرک نیز در این مدل وجود دارد.

مسئولان اوپل طی هفته‌های آینده و پیش از پاییز که تحویل نسخه‌ی فیس‌لیفت کراس‌اور گرندلند ساخت آلمان آغاز شود، جزئیات بیشتری منتشر خواهند کرد.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/car-news/371637-2022-opel-grandland-facelift-reveal/