• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
بی ام و سری 4 گرن کوپه مدل ۲۰۲۲ رونمایی شد

بی ام و سری 4 گرن کوپه مدل ۲۰۲۲ رونمایی شد

بی‌ام‌و با اولین نسل سری ۴ گرن کوپه که در سال ۲۰۱۴ وارد بازار شد، تحولی در این کلاس ایجاد کرد و به موفقیت زیادی دست یافت. گرن کوپه که بین سری ۳ سنتی و مدل بزرگ‌تر سری ۵ قرار دارد، مورد توجه خریدارانی قرار گرفت که خواستار خودرویی لوکس‌تر و کمی کاربردی‌تر از کوپه استاندارد، ولی با سبک منحصربه‌فرد بودند.

به گزارش موتوروان، این شرکت امیدوار است با نسخه‌ی جدید بتواند همان موفقیت را به دست آورد. بی‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه مدل ۲۰۲۲ اکنون با پویایی بهتر، قابلیت‌ها و امکانات بیشتر و البته شاید متأسفانه برای برخی‌ها، اولین بار با جلوپنجره بدنام کلیوی که در قسمت جلویی آن چسبانده شده است، رونمایی شد؛ اما از نظر ما، استفاده از جلوپنجره کلیوی ظاهر آن را همچنان زیبا نگه می‌‌دارد.

جلوپنجره کلیوی با قطعه تزئینی براق نقره‌ای در مدل 430i و برجسته‌شده توسط دریچه‌های هوا در دو طرف سپر، چندان زشت به نظر نمی‌رسد. تیپ اسپرت M440i از الگوی توری منحصربه‌فردی با اطراف کاملاً براق Cerium Gray استفاده می‌کند که به آینه‌های جانبی و اگزوز منتقل می‌شود. به‌علاوه طراحی سپر پایینی به شکل U یادآور مدل‌های اسپرت M است.

بی‌ام‌و 430i گرن کوپه دارای چراغ‌های جلوی LED تطبیقی ​​استاندارد (چراغ‌های لیزری به‌عنوان آپشن)، رینگ‌های پایه ۱۸ اینچی و رینگ‌های ۱۹ اینچی با دریافت هزینه اضافه (بسته به پکیج انتخابی مشتری) و پنجره‌های بدون قاب و کناره‌های کرومی درها است. مدل M440i از ۶ گزینه رینگ ۱۹ اینچی و تزئینات خارجی استاندارد Shadowline بهره می‌برد که تزئینات سیاه‌رنگ در اطراف قاب درها و اسپویلر ظریفی در عقب را اضافه می‌کند.

مدل جدید بی‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه ۱۵ سانتی‌متر طویل‌تر، ۲٫۵ سانتی‌متر عریض‌تر و ۵٫۳ سانتی‌متر بلندتر از نسل قبلی گرن کوپه است. بی‌ام‌و همچنین ۴ سانتی‌متر اضافی به فاصله بین‌ چرخ‌های جلو و ۱٫۷ سانتی‌متر به فاصله چرخ‌های عقب اضافه کرده که وضعیت قرارگیری گرن کوپه جدید را کمی بهتر نشان می‌دهد؛ به‌علاوه فاصله محوری ۴٫۵ سانتی‌متر بیشتر از قبل است.

مدل پایه 430i زیر کاپوت خود از پیشرانه توربوشارژ ۲ لیتری چهار سیلندر بهره می‌برد که ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و می‌تواند گرن کوپه را در زمان ۵٫۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند. مدل M440i دارای پیشرانه توربوشارژ ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی با سیستم نیم‌هیبریدی ۴۸ ولتی است. خروجی این سیستم ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۴۹۹ نیوتن‌متر است که به این نسخه اجازه می‌دهد تا فقط در ۴٫۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. هر دو مدل از جعبه‌دنده اتوماتیک هشت سرعته استفاده می‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • بی‌ ام‌ و سری 4 مدل 2017 معرفی شد
  • بی‌ام‌و سری 8 گرن کوپه رونمایی شد

فقط مدل M440i از پیشرانه تمام چرخ محرک xDrive به‌علاوه امکاناتی مانند ترمزهای M Sport، دیفرانسیل M Sport و سیستم تعلیق تطبیقی بهره می‌برد ​​که در هر حالت رانندگی تغییر می‌کند. همه این موارد از کوپه استاندارد به M440i منتقل می‌شوند و باید این نسخه را به یکی از خودروهای محبوب علاقه‌مندان تبدیل کنند (مگر اینکه M۴ گرن کوپه معرفی شود).

بی‌ام‌و سری ۴ گرن کوپه تقریباً همه امکانات داخلی خود را از نسخه‌ی دودر وام می‌گیرد که از جمله می‌توان به Live Cockpit با iDrive ۷.۰ اشاره کرد. این سیستم شامل صفحه‌نمایش لمسی ۱۰٫۳ اینچی مرکزی و نمایشگر جلوداشبورد دیجیتال ۱۲٫۳ اینچی است. سیستم‌های ایمنی از جمله پکیج دستیار حرفه‌ای راننده و همچنین پکیج دستیار پارکینگ نیز در این مدل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نسخه جدید بی‌ام‌و ۴ سری گرن کوپه با قیمت ۴۴,۸۰۰ دلار (به‌علاوه هزینه‌ی ۹۹۵ دلار حمل در مقصد) برای مدل پایه 430i شروع می‌شود؛ درحالی‌که قیمت تیپ اسپرت M440i xDrive از ۵۸ هزار دلار آغاز خواهد شد. هر دو قیمت در واقع کمتر از نسخه‌ی کوپه است که از ۴۵,۶۰۰ دلار در مدل پایه شروع می‌شود و ۵۸,۵۰۰ دلار برای M440i درخواست می‌شود.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/car-news/371602-2022-bmw-4-series-gran-coupe-revealed/