• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
سوپراسپرت FV فرانجیونتو سورپاسو معرفی شد

سوپراسپرت FV فرانجیونتو سورپاسو معرفی شد

وقتی صحبت از خودروهای سوپراسپرت ایتالیایی می‌شود، نام اف‌وی فرانجیونتو (FV Frangivento) به احتمال زیاد در بالای فهرست نامزدها نخواهد بود؛ اما این موضوع مانع خودروساز مستقر در تورین برای معرفی آخرین مدل خود با نام FV Frangivento Sorpasso نمی‌شود.

به گزارش موتوروان، پس از ابرخودرو ۱۰۰۰ اسب بخاری Asfane DieciDieci و رودستر برقی ۱٫۶ میلیون دلاری شارلوت (با آکواریوم ماهی توکار)، سورپاسو یک ویژگی خاص دارد. این محصول در دو مدل Stradale و GTXX در دسترس است، زیرا خریداران مدل دومی می‌توانند برای سفارشی‌سازی، دو X انتهایی را به اعداد دلخواه خود تغییر دهند.

جدا از این، خریداران سورپاسو استراداله و GTXX می‌توانند به مدت ۳۰ روز وارد دو برنامه شخصی به نام Programma Sviluppo و Programma Ego شوند که در آن می‌توانند در کنار یکدیگر با متخصصان فرانجیونتو برای طراحی خودروی خود همکاری کنند.

سورپاسو استراداله با جذابیت بیشتر و طراحی ظریف‌تر، از مدل دیگر متفاوت شده است. این خودروی نمایشی است که در تصاویر مطبوعاتی نشان داده شده و در رنگ‌ هرمس گری (Hermes Gray) وجود دارد. از طرف دیگر، سورپاسو GTXX از بدنه‌ای دورنگ بهره می‌برد و با الهام از خودروهای GT3، ظاهر تهاجمی‌تری دارد.

مقاله‌های مرتبط:

  • سوپراسپرت ایتالیایی فرنجیونتو Asfane DieciDieci معرفی شد
  • مازانتی اوانترا؛ ابرخودرو ایتالیایی با پیشرانه ۱۲۰۰ اسب‌بخار جنرال موتورز

در تصاویر مطبوعاتی مشخص نشده است؛ ‌اما گفته می‌شود که کابین‌ هر دو خودروی سوپراسپرت سورپاسو از آلکانترا و همچنین چرم‌های مصنوعی ساخته‌‌شده توسط آتلیه تاریخی ماریو لِوی مستقر در تورین عرضه خواهد شد. همچنین این خودرو با دستیار رانندگی آواتار اختیاری همراه خواهد بود که به نظر می‌رسد کمک‌راننده هوشمند با ویژگی‌های انسانی قابل تنظیم باشد. گفته می‌شود که فناوری هوش مصنوعی (AI) توسط Sistemevo توسعه یافته است و مانند سرنشین شخصی، توانایی مکالمه با استفاده از زبان طبیعی را دارد.

سورپاسو استراداله از پیشرانه تنفس طبیعی خورجینی ۱۰ سیلندر بهره می‌برد و برای تولید ۶۱۰ اسب‌بخار از فناوری القای اجباری استفاده نمی‌کند. از سوی دیگر، سورپاسو GTXX مجهز به سوپرشارژر است تا ۸۵۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند و به آن اجازه می‌دهد تا در عرض ۲٫۹ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و بیشینه سرعت ۳۴۵ کیلومتر بر ساعت به دست آورد.

قیمت این خودروی سوپراسپرت ذکر نشده است؛ اما اف‌وی فرانجیونتو اعلام کرده که علاقه‌مندان و مجموعه‌داران از قبل رزرو خود را انجام داده‌اند و خودروهای خود را تا پایان ماه جولای تحویل می‌گیرند.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/car-news/369602-fv-frangivento-sorpasso-italy-debut/