• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
پشتیبانی از رزولوشن 1440p در صورت تقاضای زیاد به پلی استیشن 5 اضافه خواهد شد

پشتیبانی از رزولوشن 1440p در صورت تقاضای زیاد به پلی استیشن 5 اضافه خواهد شد

اگر اخیرا اخبار زومجی را دنبال کرده‌ باشید، شاید بدانید که به‌تازگی اعلام شد پلی استیشن 5 احتمالا از وضوح تصویر 1440p پشتیبانی نخواهد کرد و این موضوع در صفحه‌ی سوالات متداول پلی استیشن 5 روی وب‌سایت رسمی آن به تأیید سونی رسیده است. عدم پشتیبانی از این رزولوشن می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند کنسول خود را به یک مانیتور 1440p متصل کنند، می‌تواند کمی ناامید‌کننده باشد؛ اما شاید اضافه شدن پشتیبانی از این وضوح تصویر به کنسول در زمانی بعد از عرضه‌ی رسمی آن چندان دور از ذهن نباشد.

مقاله‌های مرتبط:

  • بررسی پلی استیشن 5 از دید سایت‌های معتبر دنیا
  • پلی استیشن 5 قابلیت ضبط ۶۰ دقیقه آخر گیم پلی بازی ها با کیفیت 4K را دارد

هیدئاکی نیشینو، معاون ارشد بخش سرگرمی‌های تعاملی سونی، طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت AV Watch می‌گوید: «کنسول پلی استیشن 5 به این دلیل از خروجی 1440p پشتیبانی نمی‌کند که ما می‌خواستیم اولویت و تمرکزمان را روی صفحه‌های تلویزیون بگذاریم.» بااین‌حال او اضافه می‌کند که درصورت وجود تقاضای کافی از طرف بازیکنان برای پشتیبانی از 1440p، سونی این ویژگی را به کنسول پلی استیشن 5 اضافه خواهد کرد.

با توجه‌ به اینکه تعداد زیادی از گیمرها برای بازی کردن با کنسول‌ها از مانیتور 1440p استفاده می‌کنند، کمی عجیب است که این موضوع از دید سونی دور مانده باشد. درهرصورت می‌توان امیدوار بود پشتیبانی از این وضوح تصویر بعد از عرضه‌ی پلی استیشن 5 به کنسول اضافه شود.

کنسول پلی استیشن 5 فردا ۱۲ نوامبر (۲۲ آبان) در آمریکا، ژاپن و چند کشور دیگر و هفته‌ی بعد در تاریخ ۱۹ نوامبر (۲۹ آبان)، در سراسر جهان عرضه می‌شود.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/zoomg/364859-ps5-1440p-enough-demand/