• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
سامسونگ برخی از قابلیت‌های One UI 3.0 را معرفی کرد

سامسونگ برخی از قابلیت‌های One UI 3.0 را معرفی کرد

مدتی پیش مطلبی در فضای مجازی منتشر شد که از انتشار نسخه‌ی بتای جدیدترین رابط کاربری سامسونگ برای بعضی از گوشی‌های این شرکت خبر می‌داد. اکنون One UI 3.0 کاملا در مرحله‌ی نسخه‌ی بتای عمومی قرار دارد و خانواده گلکسی اس ۲۰ در ایالات متحده آمریکا و آلمان وارد برنامه آزمایشی رابط کاربری جدید سامسونگ شده‌اند. 

اکنون دستگاه‌های یادشده در این دو منطقه علاوه ‌بر اندروید ۱۱، از نسخه‌ی بتای عمومی رابط کاربری One UI 3.0 نیز استفاده می‌کنند. البته مدتی است سری نوت ۲۰ نیز به این برنامه افزوده شده و درحال گذراندن آزمایش‌های اولیه است. اخیرا یک صفحه‌ی جدید در وب‌سایت رسمی مالزی سامسونگ قرار گرفته است که به برخی از عمده‌ترین ویژگی‌های One UI 3.0 اشاره می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

  • رابط کاربری One UI 3.0 سامسونگ در آمریکا وارد فاز بتای عمومی شد
  • نسخه بتا رابط کاربری One UI 3.0 برای سری گلکسی نوت ۲۰ سامسونگ منتشر شد

احتمالا بزرگ‌ترین خبری که در صفحه‌ی مذکور  وجود دارد، مربوط به متن کوچکی است که زیر تصاویر دیده می‌شود. بر اساس این متن، رابط کاربری جدید سامسونگ برای انتشار در ماه نوامبر ‌آماده است. البته هنوز باید منتظر فهرست رسمی  دستگاه‌ها و مناطقی باشیم که توسط سامسونگ برای دریافت One UI 3.0 پشتیبانی می‌شوند. با توجه‌ به برنامه‌ی بتای فعلی، فقط می‌توانیم فرض کنیم که سری S20 اولین خانواده‌ای هاستکه این به‌روزرسانی را به‌طور کامل دریافت می‌کند. از آن‌جایی که در صفحه‌ی یادشده به‌طور برجستهی به هر دو دستگاه گلکسی فولد قدیمی و Z فولد ۲ جدید اشاره شده است و دستگاه‌های سری گلکسی تب نیز دیده می‌شوند، احتمالا شاهد انتشار اولیه‌ی گسترده‌ی One UI 3.0 خواهیم بود.

بعضی از ویژگی‌های جذاب نسخه‌ی جدید رابط کاربری سامسونگ نیز معرفی شده‌اند که از آن‌ جمله می‌توان به طراحی دوباره بخش Quick Panel اشاره کرد که شامل کنترل‌های چندرسانه‌ای اندروید ۱۱ است. این قسمت می‌تواند به کاربران امکان جا‌به‌جایی آسان بین منابع و کنترل‌های مختلف پخش چندرسانه‌ای بدهد.

One UI 3.0 تعداد دسته‌های موجود در صفحه قفل Dynamic را  نیز دوبرابر می‌کند.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، در صفحه‌ی قرارگرفته در وب‌سایت رسمی مالزی سامسونگ چندین بار اسم گلکسی Z فولد ۲ به چشم می‌خورد. چند پنجره فعال با نمایشگر سه‌طرفه اتفاق جدیدی نیست و از زمان رونمایی Z فولد ۲ وجود دارد. بااین‌حال، اکنون اصلاحاتی در اندروید ۱۱ و One UI 3.0 ایجاد شده  استکه کارکرد آن را بهبود بخشد؛ این اصلاحات به گلکسی فولد اصلی، گلکسی تب S7 و S7 پلاس نیز اضافه می‌شود.

پیش‌نمایش دوگانه (Dual Preview) و دوربین اصلی به‌جای سلفی (Rear Camera Selfi) از نمونه‌ ویژگی‌هایی هستند که ‌اکنون در گلکسی Z فولد ۲ وجود دارند. این قابلیت با شکل منحصر‌به‌فرد باعث می‌شود انعطاف‌پذیری دوربین افزایش یابد. متأسفانه این قابلیت‌ها در گلکسی فولد اصلی فراموش شده‌اند؛ ولی با به‌روزرسانی One UI 3.0 این دستگاه می‌تواند عملکردی مشابه نسل جدید داشته باشد.

در اشاره دیگری که به گلکسی Z فولد ۲ شده، سامسونگ ظاهرا در حال برنامه‌ریزی برای تغییر تنظیمات بخش View است. البته گلکسی Z فولد ۲ از قبل دارای یک قابلیت خوب برای استفاده از گوشی با تنظیمات DPI برای این بخش بوده است. شما می‌توانید از این دستگاه در هر حالتی که رابط کاربری آن برای انجام یک کار مشخص آسان‌تر باشد، استفاده کنید. اگر به دانستن مطالب بیشتر در این باره علاقه‌مند هستید می‌توانید از نقد‌های منتشرشده در سایت‌های مختلف را مطالعه کنید؛ اما این مسئله در حال‌ حاضر کمی مبهم است. ظاهرا سامسونگ قصد دارد آن را تغییر بدهد و به یک قابلیت پیش‌فرض تبدیل کند.

چند قابلیت جدید به رابط کاربری سامسونگ اضافه شده است که نام‌های جالبی دارند. ابتدا باید به Good Lock اشاره کنیم که قرار است ترفندهای جدیدی برای افزایش امنیت دستگاه به آن‌ اضافه شود. سپس قابلیت Wonderland وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تصاویر پس‌زمینه‌ای ایجاد کنید که به حرکت‌های تلفن همراه شما پاسخ می‌دهند. Pentastic به کاربر اجازه می‌دهد دستورهای اجرایی قلم لمسی S Pen Air و صدای مربوط به آن را سفارشی‌سازی کنند. البته بعضی محدودیت‌های منطقه‌ای نیز برای این قابلیت‌ها اعمال می‌شود.

در آخر ویژگی‌های ذکرشده در فهرست سامسونگ به تماس‌ تلفنی تمام صفحه می‌رسیم. ظاهرا قرار است این قابلیت نیز به رابط کاربری One UI 3.0 اضافه شود.

در نهایت باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر صفحه وب‌سایت مد نظر قابل اعتماد باشد، باید تا چند روز دیگر شاهد انتشار اولین بسته‌های OTA رابط کاربری One UI 3.0 باشیم. به‌علاوه، این‌ها تنها برخی از ویژگی‌ها و ترفندهایی هستند که رابط کاربری جدید و سیستم‌عامل اندروید ۱۱ قرار است ارائه دهند.

نظر شما کاربران زومیت درباره‌ی نسخه‌ی جدید رابط کاربری سامسونگ چیست؟

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/os/364741-samsung-highlights-some-of-the-new-one-ui-30-android-11-features/