• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
مرسدس AMG C63 S با تیونینگ اتوداینامیکس معرفی شد

مرسدس AMG C63 S با تیونینگ اتوداینامیکس معرفی شد

شرکت تیونینگ خودرو اتوداینامیکس (Auto Dynamics) از نسخه اصلاح‌شده مرسدس AMG C63 S با نام رمز Charon رونمایی کرد. اگرچه Charon از بیرون نسبتا شبیه نسخه‌های استاندارد به ‌نظر می‌رسد، در زیر بدنه آن تغییرات زیادی وجود دارد. 

مدل کارخانه‌ای مرسدس AMG C63 S مجهز به پیشرانه ۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر توربوشارژ است که ۵۰۳ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌‌کند و برای خریدارانی که به ‌دنبال سدان اسپرت هستند، بیش از حد مناسب به ‌نظر می‌رسد. بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد این میزان خروجی برای مهندسان اتوداینامیکس کافی نبوده است.

مقاله‌های مرتبط:

  • بی‌ام‌و M760Li با تیونینگ اتوداینامیکس معرفی شد
  • بی‌ام‌و BMW X5 M با تیونینگ اتوداینامیکس معرفی شد

در نسخه Charon، پیشرانه خورجینی هشت سیلندر از پکیج قدرت AD850+ این تیونر بهره می‌برد. اضافه شدن پکیج AD850+ به ‌معنی استفاده از دو توربوشارژر و مبدل‌های حرارتی جدید، ورودی هوای فیبر کربنی، سیستم اگزوز catback با دریچه‌های قابل تنظیم، مخزن روغن Weistech برای جعبه‌دنده، سیستم آداپتور VTA / BOV ساخت Weistech و ECU ریمپ‌شده اتوداینامیکس است. این تغییرات منجر به افزایش خروجی به ۸۴۳ اسب ‌بخار قدرت و ۹۷۲ نیوتن‌متر گشتاور می‌شود. به این معنی که C63 S تیون‌شده اکنون ۳۴۰ اسب ‌بخار قدرت و ۲۷۲ نیوتن‌متر اضافه نسبت به مدل کارخانه‌ای تولید می‌کند.

از جمله سایر تغییرات این خودرو می‌توان به فنرهای اسپرت پایین‌آورنده ارتفاع ایباخ (Eibach)، سیستم ترمز Fischer Stahlflex و رینگ‌های ۲۰ اینچی BBS مشکی ساتن قرارگرفته در لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت 4S اشاره کرد.

نسخه منحصربه‌فرد Charon برای مرسدس AMG C63 S پکیج بیرونی «AD Black Star» را به ارمغان می‌آورد که شامل جلوپنجره مشکی و نشان زرد اتوداینامیکس است. با وجود تمام این تغییرات، اگر از دور سدان اسپرت مرسدس بنز را مشاهده کنیم، دقیقاً مانند C63 S معمولی به ‌نظر می‌رسد.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/car-news/364727-auto-dynamics-mercedes-amg-c63-s/