• مازندران، بابل، حدفاصل کارگر و کشوری، مجتمع تجاری غفاری، واحد24
  • پشتیبانی: 09361444655
چرا آپدیت اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ برای عده‌ای از کاربران منتشر نشده است

چرا آپدیت اکتبر ۲۰۲۰ ویندوز ۱۰ برای عده‌ای از کاربران منتشر نشده است

براساس گزارش‌های منتشرشده، برخی از کامپیوترهایی که از پورت تاندربولت بهره می‌برند به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ را دریافت نکرده‌اند؛ این سیستم‌ها حتی به‌روزرسانی ماه می ۲۰۲۰ را هم دریافت نکرده‌اند. این مشکل تا زمانی‌که مایکروسافت و اینتل بتوانند مشکلات را برطرف کنند ادامه پیدا خواهد کرد. این دو شرکت به‌تازگی مشکلاتی در سازگاری درایورها پیدا کرده‌اند. این مشکل زمانی مشخص می‌شود که قصد دارید یک حافظه SSD مدل NVMe را ازطریق پورت تاندربولت به کامپیوتر متصل کنید؛ این مشکل باعث می‌شود کامپیوتر از کار بیفتد و به همین دلیل مایکروسافت از آپدیت این کامپیوترها به نسخه جدید ویندوز ۱۰ جلوگیری کرده است. این کامپیوترها آپدیت ۲۰۰۴ و 20H2 را دریافت نکرده‌اند.

مقاله‌ی مرتبط:

  • مایکروسافت انتشار سریع به‌روزرسانی 20H2 ویندوز ۱۰ را متوقف کرده است

مایکروسافت در صفحه پشتیبانی خود اعلام کرده است که با همکاری اینتل در حال برطرف ‌کردن مشکل اتصال حافظه‌های NVME SSD ازطریق تاندربولت در ویندوز ۱۰ نسخه ۲۰۰۴ و ویندوز ۱۰ نسخه 20H2 هستند. زمانی‌که این حافظه‌ها به‌واسطه تاندربولت به سیستم متصل می‌شوند، کاربران با صفحه آبی مواجه می‌شوند که روی آن پیام خطای «DRIVER_VERIFIER_DMA_VIOLATION (e6) An illegal DMA operation was attempted by a driver being verified» دیده می‌شود. درحال‌حاضر کامپیوترهای ویندوز ۱۰ که با این مشکل مواجه شده‌اند، باید پورت تاندربولت را حذف کنند.

مایکروسافت به این موضوع هم اشاره کرده است که کاربرانی که از پورت تاندربولت استفاده می‌کنند، نباید به‌روزرسانی‌های می ۲۰۲۰ و 20H2 ویندوز ۱۰ را به‌صورت دستی نصب کنند. به ‌احتمال زیاد این مشکل در به‌روزرسانی‌های بعدی ویندوز ۱۰ برطرف می‌شود.

مراجع

  • https://www.zoomit.ir/os/364693-heres-why-you-might-be-blocked-getting-windows-10-october-2020-update/